Uudised ja teated

« Tagasi

Hariduse ideekorje-kärajad: kuidas arendada uuenduslikku õppekava

Ideekorje-kärajad 28. novembril Kuusalu rahvamajas oli valla hariduse arengukava avalikest töökoosolekutest esimene. Varem on kohtunud tuumikgrupp, kes kaardistas hariduse arengukava muutmise protsessi põhijooned. Otsustati liikuda sisult vormile, tehes seda teaduspõhiselt ja ajas ette vaatavalt.
Ideekorje sissejuhatuse tegi Monika Salu, ettekandega esines Pelgulinna Gümnaasiumi direktor Tõnu Piibur, kes rääkis uuendusliku õppekava arendamisest ning tõenduspõhisest kooliarendusest, mida on edukalt rakendatud Pelgulinna Gümnaasiumis. Ka Kuusalu valla hariduselu kujundamisel võiks olla uuenduslik lähenemine eeskujuks.

Kuusalu valla hariduse kaasajastamisele tulid appi oma ala eksperdid, kes juhtisid töögruppe:  reaalia – Reelika Rosin (Pelgulinna gümnaasiumi õpetaja); sotsiaalia – Jüri Käosaar (TLÜ haridusteaduste instituudi kooliarenduse konsultant, ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja); keeled – Merilin Aruvee (TLÜ humanitaarteaduste instituudi lektor);  andeained – Priit Tammets (TLÜ digitehnoloogiate instituudi haridustehnoloogia keskuse analüütik). Töögruppides võisid osaleda kõik, kes soovisid kaasa mõelda ja rääkida Kuusalu valla hariduselu kujundamises.

Edasiste arutelude toimumise struktuuri ja ajakavad annab juhtiv haridusspetsialist Anu Kirsman peatselt teada valla kodulehel.
Järgmine koolijuhtide kohtumine toimub teisipäeval 4. detsembril.

Vaata lisaks:

Fotosid töögruppidest näeb SIIT.

Ülekannet esimesest osast näeb SIIT.

Otseülekannet gruppide kokkuvõtetest näeb SIIT.

Vaata slaide: õppekava arendus Pelgulinna Gümnaasiumi näitel - Tõnu Piiburi slaidid.