Uudised ja teated

« Tagasi

Baltic Protector suurõppus Valkla-Salmistu piirkonnas

Kolmapäeval, 3. juulil ja neljapäeval, 4. juulil jõuab suurõppus Baltic Protector Kuusalu valda Salmistu-Valkla-Kullamäe piirkonda. Õppusest võtavad osa Briti kuninglik merevägi, Eesti kaitsevägi ja Eesti merevägi. Kokku kestab õppus üle kuu aja.
Õppuse stsenaarium Kuusalu vallas: on sõjaeelne seisukord. Oht, et tullakse üle idapiiri. Liitlased tulevad appi ja toovad lisaüksuseid.
3. juulil on proov, kus rand on osaliselt kinni ja 4. juuli on põhipäev, kus Valkla rannarestorani juures olev ala on kuni kell 15 piiratud. Pealtvaatajatel palutakse tulla Salmistu sadama juurde, sealne osa on mõeldud pealtvaatajatele, rand on osaliselt avatud (ujuma ei soovitata kell 10-12 minna).

Õppusega kaasneb kaitseväe värvides sõidukite kolonnide liikumine, teedel võivad olla ajutised liikluspiirangud. Kaitseliit palub kõigil elanikel ja autojuhtidel olla õppuse ajal tavapärasest tähelepanelikum ning jälgida liikluskorraldust. 
Õppusel Baltic Protector 2019 osalevad kaitseliitlased kasutavad vaid imitatsioonivahendeid (paukpadruneid, suitsugranaate ja lõhkepakette). Õppus ei kujuta kohalikele elanikele ohtu ja Kaitseliit ootab mõistvat suhtumist.

 

Lisainfo: pmkr.cimic@kaitseliit.ee, +372 5197 4983

Loe ka pressiteadet