Uudised ja teated

« Tagasi

Kuusalu kooli juurdeehituse ideekonkursi võitis Kauss Arhitektuur OÜ võistlustöö „Reede“

Reedel, 13. septembril kell 10 Kuusalu vallamajas kuulutas hankekomisjon välja Kuusalu keskkooli ideekonkursi võitja. Žürii valis võitjaks võistlustöö pealkirjaga „Reede", ümbrike avamisel selgus, et töö autor oli Kauss Arhitektuur OÜ.
Ideekonkursile esitati tähtajaks, 23. augustiks 4 võistlustööd.
Žürii koosseisus arhitektid Tiina Skolimowski, Ilmar Jalas, Johan Tali, vallavanem Urmas Kirtsi ja kooli direktor Vello Sats sai kokku 10. septembril ning otsustas üksmeelselt, et kõige parema lahenduse pakub võistlustöö „Reede". Juurdeehituse esimene etapp pidi lahendama algklasside ja söökla ruumikitsikuse probleemi.
Võidutöö pakub lahendust, kus algklasside õppehoone on kavandatud praeguse õpilaskodu tiiva asemele. Uus peasissepääs ning söökla tuleksid vana ja uue osa vahele.
Võidutöö esitanud büroo saab preemiaks 10 000 eurot, teine koht „Loomelinnak" (Must OÜ) saab 7000 eurot, kolmas koht „Õu" (Doomino Arhitektid OÜ) 5000 eurot ja ergutuspreemia töö „Puusalu" oleks pidanud saama 2000 eurot, kuid preemia jääb välja maksmata, kuna see konkursile ei kvalifitseerunud.
Ehitus- ja projekteerimishange on plaanis välja kuulutada veel käesoleval aastal ning kui kõik läheb plaanipäraselt, alustada ehitust 2020. aasta maikuu lõpus.

Vaata võidutööd materjale:

Reede 1
Reede 2
Reede 3
Reede 4
Reede 5
Seletuskiri


Kuusalu kooli direktor Vello Sats, vallavanem Urmas Kirtsi, arhitekt Kaur Talpsep.