Uudised ja teated

« Tagasi

Toetatud Elamise Teenusmaja Kuusalus on valmis

Neljapäeval, 6. augustil lõikasid sotsiaalministeeriumi kantsler Marika Priske, Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ja maja ehitanud OÜ Taimar Teenused juht Margus Raudsepp lindi läbi.

Majas saavad elupinna psüühiliste erivajadustega Kuusalu valla tööealised inimesed, kellel esineb raskusi kohanemise ja igapäevaelu korraldamisega ning vajavad selleks lisatuge. Kortereid on 10, millest 8 on ühetoalised ja 2 kolmetoalised. Igas korteris on köök ja WC koos duširuumiga.
Majja mahub 12 elanikku, kõik kohad pole veel täidetud. Kuigi huvi on olnud väga suur, peab teenusmajja korteri saamiseks olema sotsiaalkindlustusameti määratud toetatud elamise teenuse vajadus.
Hoone ehitamine läks maksma veidi üle 700 000 euro, millest sotsiaalministeerium toetab Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu 392 000 euroga, Kuusalu vald lisab omaosalusena üle 308 000 eurot. Ehitas OÜ Taimar Teenused.
Maja tulevaste elanike eest hakkab hoolt kandma MTÜ Kuusalu Hoolela, kes pakub erihoolekandeteenuseid Kuusalu vallas. Maja tulevased elanikud on ühtlasi ka Hoolela palgal, neile pakutakse lihtsamaid töid – näiteks heakorratöid Kuusalu vallas.

Neile, kes soovivad maja sisemust oma silmaga vaadata ja lisa küsida, on uksed avatud esmaspäeval, 10. augustil kell 15-17. Maja tutvustavad vallavalitsuse ja MTÜ Kuusalu Hoolela esindajad. Ürituse link Facebookis: https://www.facebook.com/events/292299218716200/

Soojenduseks soovitame vaadata ka MTÜ Kuusalu Kroonika tehtud tutvustusklippi.