Uudised ja teated

« Tagasi

Kuusalu kooli ehitus- ja lammutustööde lepingud on allkirjastatud

Täna, 12. augustil allkirjastasid Kuusalu vallavanem Urmas Kirtsi ja Revin Grupp OÜ esindaja Mikk Jalak Kuusalu kooli õpilaskodu osa lammutustööde lepingu, teisena sai allkirjad uue algklassiosa ehitusleping, millele töövõtja nimel kirjutas alla Montreco OÜ juht Jaak Lõhmus.

Kooli õpilaskodu tiiva lammutus läheb maksma 43 200 eurot ning töödega on plaanis alustada tänavu talvel. Kohe, kui lammutustööd on lõppenud, alustab ehitaja algklassiosa ehitust, mis läheb vallale maksma 3 574 888,08 eurot.

Vallavanem Urmas Kirtsi kirjeldas enne allkirjade andmist, et protsess algas 6-7 aastat tagasi, kui sai selgeks, et kool vajab investeeringut. Tõsine töö algas 2019. aasta veebruaris, kui esimest korda said kokku kõik osapooled – kooli juhtkonna, õpilaste, õpetajate ja lapsevanemate esindajad, poliitikud ning ametnikud. Hakati mõtlema, mis eesmärki soovitakse saavutada. Oli selge, et kõike korraga ei suuda, tööd tuleb jagada etappidesse ja valida, millest alustada. Kooli soov oli, et algkooli uus korpus ning söökla laiendus on esimesed vajadused.

Möödunud aasta suvel korraldas vallavalitsus arhitektuurikonkursi, laekus 4 tööd, millest üks ei kvalifitseerunud. Žürii otsustas üksmeelselt, et Kauss Arhitektuur OÜ on suutnud kõige paremini kirjeldada nägemust, milline võiks kool olla.

Nüüdseks on riigihanked teostunud, volikogu andnud vallavalitsusele loa lepingu allkirjastamiseks, oleme saanud pangast laenud ning ka laenuleping on alla kirjutatud. Eeltoimingud on seega tehtud ning töö võib alata. Tööd peaks valmis saama 2021. aasta lõpuks.

Vallavanem lisas, et ka järgmised etapid ei jää kindlasti tulemata – mõttetöö, sihtide seadmise ja projekteerimisega tuleb varakult pihta hakata.

Kuusalu kooli direktor Vello Sats kiitis, et protsess võttis küll aega, kuid hea tulemuse saavutamiseks ongi vaja kõikide osapoolte rahulolu ja kompromisse.

Arhitekt Kaur Talpsep OÜ-st Kauss Arhitektuur ütles, et väljakutse on olnud põnev – mitmeid koole projekteerinud arhitektina leiab ta, et kooli ehitus on hea näide sellest, kuidas piirkonnas elu areneb, mitte ei seisa paigal. Ka tema märkis, et hea tulemus tuleb siis, kui algusest peale on protsessi kaasatud kõik osapooled.