Uudised ja teated

« Tagasi

Kuusalu valla kriisiinfo 2. aprilli seisuga

❗️2. aprilli seisuga on Kuusalu vallas Kuusalu perearstikeskuse info põhjal 3 koroonaviiruse diagnoosiga isikut.
❗️2 korda nädalas toimuvad videokoosolekud valla haridusasutuste juhtidega. Koolide koduõpe on järjest rohkem rööpasse läinud, leitud tasakaal töömahtude osas ning avastatud uusi digiõppe võimalusi. Soovitame silma peal hoida koolide tehtud kokkuvõtetel ja tähelepanekutel. Lapsevanemate ja laste muljeid koduõppe teemal tasub lugeda Sõnumitooja ajalehest.
❗️Lasteaedadest on avatud Kuusalu, Kiiu ja Kolga lasteaed. Laste arv lasteaedades on hakanud tasapisi kasvama, kuna paljudel pole võimalust last nii pikaks ajaks koju jätta. Kui kriisi esimestel nädalatel oli laste arv meie lasteaedades kokku alla 10, siis nüüd tuuakse lapsi lasteaedadesse rohkem. Kuigi lasteaedadel on valmisolek lapsi vastu võtta, soovitame siiski väga leida võimalusi, kuidas hoida last kodus. Täname siinkohal eelkõige eelkooliealiste laste lasteaiaõpetajaid, kes on saatnud lapsevanematele koju harjutusi, mida lastega kodus teha, et kooliks paremini valmis olla.
❗️Koolitoidust – käimas on koolilõuna toidupakkide jagamise teine nädal. Toidupaki sooviavaldus on praeguseks esitatud ca 280 lapse kohta. Kuna toidupakki on võimalik saada üks kord kahe nädala jooksul, on nendel lapsevanematel, kelle laps sai paki 27. märtsil, võimalik saada järgmisel nädalal (9. aprillil) uus pakk. Selleks palume uuesti täita ankeet aadressil https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRJweNfTVKAAmRoDGglK1mwhsx6Of8JG_3IK63ysm0sog3UA/viewform?usp=sf_link. Jätkuvalt on oodatud avaldust täitma ka need, kes pole pakki varem küsinud. Kes Kuusalu vallas elavatest lastest vajavad koolilõuna toidupakki, aga õpivad mõne teise omavalitsuse üldharidus- või kutsekoolis, võivad samuti selle lingi kaudu ühendust võtta.
❗️Vallavalitsus toetab ettepanekut tühistada alates 16. märtsist lasteaia osalustasu täielikult (praeguse otsuse järgi on tasu alates 16. märtsist päevapõhine) ning vähendada Kuusalu Kunstide Kooli õppetasu kuus poole võrra. Lõpliku otsuse peab langetama volikogu.
❗️Paljuräägitud apteegireform Kuusalus ega Loksal muudatusi ei teinud – apteegid on alles ning töötavad ka pärast 1. aprilli. Loe lähemalt: https://sonumitooja.ee/kuusalu-ja-loksa-apteek-jatkavad-tood-ka-aprillis/
❗️Kuusalu vallasisesed bussiliinid ehk n-ö eakate liinid käesolevast nädalast enam ei sõida. Bussiringide katkestamise põhjus oli see, et haigusele enim vastuvõtlikud eakad ei läheks ise poodi. Kõik abivajajad, kes ei saa ise poest toitu või ravimeid kätte, saavad abi paluda valla sotsiaalosakonnast, palun võtke ühendust 5196 8482, kaup tuuakse teile koju!
❗️Kuusalu valla lastekaitsetöötaja teade lapsele ja noorele: „Kui sul või su sõbral on mure, anna sellest teada Kuusalu valla lastekaitsetöötaja Hellele 606 6380, helle.soots@kuusalu.ee või lasteabi telefonil 116 111. Koos leiame lahendusi! Anna kindlasti teada, kui: naaberkorterist kostub täiskasvanute karjumist ja lapse nuttu; vanemad on pidevalt joobes ja karjuvad üksteise või sinu peale; sind/sõpra karistatakse, lüüakse või on kehal muud karistamise jäljed; sinu/sõbra vanem karjub pidevalt, sõimab, kasutab ebasobivaid väljendeid; sina/sõber käitud/b agressiivselt, ei suuda rahuneda, nutad/b tihti, sina/sõber käitub ennast kahjustavalt; sina/sõber teed/b sotsiaalmeediasse pidevalt sünge sisuga postitusi. Klassijuhatajad! Palun vestelda lastega lasteabi telefoni 116 111 teemal. Et ükski laps ei jääks üksi: https://www.facebook.com/pg/lasteabi/posts/
❗️Kuusalu valla kriisiinfo lehel https://www.kuusalu.ee/kriisiinfo.