Uudised ja teated

« Tagasi

Kuusalu valla kriisiinfo 26. märtsi seisuga

❗️Uusi teateid nakatunutest Kuusalu vallas ei ole. On vaid üks, 23. märtsil kinnitatud diagnoos. Ülejäänud isikud, kelle me perearstid testimisele saatsid, on saanud negatiivse tulemuse. Kuusalu tervisekeskuse mõlemad perearstid on terved ja tööl.

❗️Sulgesime Kuusalu vallas kõik avalikud mänguväljakud, sh Kolga ja Kuusalu staadioni. Otsus on tekitanud mõningast pahameelt, kuid enamik on õnneks mõistvad. Püüame maksimaalselt kaitsta meie kõige nõrgemaid.

❗️Sotsiaalosakond tegeleb valla eakate nimekirjadega, peaaegu kõik on telefonitsi kätte saadud ning uuritud, kas oleks abi vaja. Keda pole kätte saadud, minnakse koju vaatama. Kui teate või märkate veel kedagi, kes võiks abi vajada, andke teada telefonil 5196 8482 – see ei puuduta ainult eakaid, vaid kõiki, kellel on tekkinud probleem toidukaupade või ravimite kättesaamisega.

❗️Alatest esmaspäevast, 30. märtsist lõpetavad ajutiselt sõitmise valla bussiringid https://www.kuusalu.ee/vallaliinid. NB! Muudatus ei puuduta avalikke Tallinn-Loksa bussiliine. Valla bussiliinide tavapäraste sõitjatega on võetud ühendust ning pakutud alternatiive, kuidas nad toidukaubad endale koju saaksid.

❗️Koolitoidust – vastavalt haridusministeeriumi soovitusele asusime välja selgitama, kes soovib koolilõuna toidupakki. Esimesed 100 last saavad paki kätte homme ehk reedel Kuusalu või Kolga väljastuspunktist. Neile, kes ei saa ise järele minna, viiakse pakk koju. Järgmised soovijad saavad paki kätte uue nädala lõpus. Pakis olev toit on mõeldud ühele lapsele kahe nädala lõunasöökide valmistamiseks. Sooviavalduste vastuvõtt jätkub, ankeedi leiab e-koolist või koolide infokanalitest.

❗️Olukord koolide koduõppes on rahulik, koolid teevad oma infokanalitest pea igapäevaselt kokkuvõtteid ja annavad soovitusi, jälgige neid! Soovitus õpetajatele andmekaitseinspektsioonilt – kasutame õppetööks vaid turvalisi e-keskkondi! Püüame lapsi mitte liigselt digivahenditega üle koormata.

❗️Olukord lasteaedades on samuti rahulik – Kiius ja Kuusalus on mõni laps, Vihasoo on suletud ning Kolga on avatud vajaduspõhiselt. Lasteaedade juhid kinnitasid, et koostöö lapsevanematega on hea – planeerimine aitab otsustada, millised rühmaõpetajad peavad tööle tulema, millised mitte. Arutluse all on küsimus, kas tühistada lasteaia osalustasu kõikidel, kuna lasteaedadesse toodavaid lapsi on vähe.

❗️Ettepanek on vähendada ka Kuusalu Kunstide Kooli osalustasusid, sest kuigi videotunnid on kohati ehk õpetajale ja õpilasele väsitavamad kui tavatunnid, ei ole need siiski nii hea tulemusega kui kontakttunnid.

❗️Kiiu jäätmejaam töötab kontaktivabalt. See tähendab, et väravad on avatud, kuid jäätmejaama operaator ei tule jäätmeid vastu võtma, seega tasulisi jäätmeid ära anda ei saa. Tasuta äraandmisega jäätmed palume igaühel panna ise vastavasse konteinerisse või alale.

❗️Kutsume üles ka Kuusalu valla ettevõtjaid käituma üles vastutustundlikult – kui igapäevaselt puutuvad tööl kokku vähemalt 10 inimest, on viiruse levimise oht suurema. Soovitame võimaldada töötajatel tööd kodukontoris. Kui see pole võimalik, tagada piisava koguse desovahendite olemasolu töökohal või teha julge otsus uksed ajutiselt sulgeda – seda kiiremini saab viirus seljatatud ning tavapärane elu edasi minna.

❗️Kuusalu valla kriisiinfo täpsemalt https://www.kuusalu.ee/kriisiinfo