Uudised ja teated

« Tagasi

Kuusalu keskkooli rekonstrueerimisprojekti koostamine on algatatud

 

Milline võiks Kuusalu keskkool olla aastal 2021?
Teisipäeva, 5. veebruari õhtul oli Kuusalu keskkoolis kooli rekonstrueerimisprojekti algatamise koosolek, kus osalesid kooli juhtkonna, õpetajate, hoolekogu, õpilaste, volikogu ning vallavalitsuse esindajad.
Kuusalu kooli ruumikitsikus on pitsitanud aastaid – käesolevat õppeaastat sai leevendada ajutiste moodulklassiruumidega, mis andsid lisapinda nelja klassiruumi jagu. Seega on kool kitsas juba praegusele 673 õpilasele. On raske ennustada, palju õpilaste arv Kuusalu koolis võiks muutuda – sündide põhjal on veel lähiaastatel ette näha õpilaste arvu kasvu, mida võivad mõjutada küll ka muud tegurid - õpilaste liikumine, elamuarendus.
On tõepoolest viimane aeg midagi ette võtta, kui soovime näha tulemust 2021. aasta sügiseks. Miks just siis? 2021. aasta suvega lõpevad konteinerite rendilepingud ning see oleks ka kõige kiirem tähtaeg, millega jõuaks, kui kõik läheb plaanipäraselt, ehitada midagi uut ja püsivat.
Kindlasti ei tasu mõelda, et saadud lahendus lahendaks igaveseks kooli ruumiprobleemid. Pärast ehituse lõppu tuleks arvestada, et 10 aastat on periood, kui kogu koolipere on tulemusega rahul. Kui see aeg möödas, saab vastavalt olukorrale edasi investeerida.
Mis on järgmine samm? Tegu on valla jaoks väga suure investeeringuga ning kindlasti ei tasu unustada, et on palju teisi rahastust vajavaid valdkondi. Vallavanem Urmas Kirtsi käis koosolekul välja, et summa, mida vald suudaks lähiaastatel Kuusalu kooli investeerida, on 2,5 miljonit eurot. Selle eest peaks saama ca 2000 ruutmeetrit uut pinda – võrdluseks – kooli praegune pindala on 5500 ruutmeetrit.
Et ajakavas püsida, hakkab kooli juhtkond kirjeldama lähteülesannet – kui palju ja milliseid ruume on vaja, kuhu ja kuidas õpilased ehituse ajal paigutada.
Teisipäeval, 19. veebruaril on uus koosolek, kus kool oma plaane tutvustab. Märtsi lõpuks tuleks saadud tulemuse põhjal välja kuulutada arhitektuurikonkurss, mille tulemus võiks selguda jaanipäevaks, et sügisel saaks alustada põhiprojekti koostamist.
Ehitada uut või renoveerida vana? Lisaruumi saamiseks on mõistlik ehitada midagi uut, kuna ruutmeetri hind uue ehitamisel on soodsam kui vana renoveerimisel – olgu see uus siis algklassidemaja, uus korpus või tiib. Praegu on koolis kaks probleemset n-ö tiiba – algklassiosa (ehitatud 1964), kus muret teevad amortiseerunud veetorustik, torude lõhkemised ning veelekked. Teine "murelaps" on õpilaskodu tiib, mis on ehitatud küll hiljem, kuid kitsad koridorid ning pikliku kujuga klassiruumid ei sobi õppetööks. Seega oleks mõistlik lahendus lammutada mingi osa olemasolevast maha ning ehitada uus ja avar, tänapäeva õpitingimustele vastav osa, mis oleks piisavalt tugeva konstruktsiooniga, et kannataks tulevikus vajadusel välja lisakorruseid. Olemasolevas hoones saaks sel juhul ruumide fuktsioone ümber paigutada – laiendada sööklat, teha õpilastele ruumikaid alasid vaba aja veetmiseks.
Palume kõigil, kes soovivad kooli ruumilahenduse loomisel kaasa rääkida, võtta ühendust oma esindajaga – kooli juhtkonda esindab direktor Vello Sats, hoolekogu Indrek Link, õpetajaid Urmas Mark, õpilasi Klaara Saar – kõik nad osalesid ka eile koosolekul. Vallast oskavad kooli juurdeehituse teemal kõige paremini rääkida vallavanem Urmas Kirtsi, vallaarhitekt Kadi Raudla, haldur Peeter Solman.
Kui koolipoolne nägemus paigas, võiks märtsis hakata teemat arutama volikogu ning volikogu komisjonid.


Kuusalu keskkooli moodulid 2018. aasta augustis ehitusjärgus.


Direktor Vello Sats koolimaja aulaosa ja õpilaskodu-tiiva juures.
Foto Sõnumitooja.
Vaata ka Sõnumitooja 8.11.2017 lugu "Õpilased ja õpetajad ei mahu enam Kuusalu keskkooli majja ära".