Uudised ja teated

« Tagasi

Kuusalu valla kriisiinfo 19. märtsi seisuga

‼️Kuusalu valla kriisiinfo 19. märtsi seisuga.

Mida on uut võrreldes eilsega:

❗️Olukord koolides ja lasteaedades on rahulik. Õpetajatel soovitatakse lapsi numbriliselt mitte hinnata ning võrreldes tavapärase õppetööga on õppemahtu kriisiajal vähendatud, õpilane peaks omandama ainult olulisema osa ainekavast. Väga leidlikult on kasutusele võetud erinevaid veebikeskkondi, kuid ka nendega ei tohi liiale minna - näiteks Kuusalu kool on otsustanud teha lastele ühe IT-vaba päeva nädalas.

❗️Olukord perearstikeskuses on samuti kontrolli all, vastuvõtule tulijate arv on oluliselt vähenenud. Keskusel õnnestus tellida juurde maske ja desovahendeid. Täna saabusid perearstidele ka riiklikud juhised testimiseks. Testimiseks on vaja perearsti saatekirja. Loe lähemalt: https://www.err.ee/…/koroonaviiruse-testimine-jatkub-seitsm…

❗️Kuusalu vallavalitsuse sotsiaalosakonna, vabatahtlike, külavanemate, koolide, lasteaedade abil selgitame praegu välja isikuid, kellel on kriisiolukorrast tingitud toimetulekuraskusi või ei saa ise kätte toitu või esmatarbekaupu - mured võivad olla väga erinevad! Kutsume üles märkama ja andma abivajajatest meile teada telefonil 5196 8482.

❗️Palun rääkige veel kord oma lastele, et tegu pole koolivaheaja, vaid kriisiolukorraga. Kogunevad noortekambad on juba jäänud silma nii kohalikele kui ka korrakaitsjatele. Ka pole mõistlik sõita pärast kodukoolitunde bussiga linna sõpradega aega veetma. Püüame pakkuda oma lastele tubaseid tegevusi, selles osas on abiks ka Kuusalu noortekeskus, kes pakub oma FB-lehel noortele nippe vaba aja sisustamiseks. Loomulikult on hea veeta aega väljas, kuid selleks võiks minna perega metsa või mere äärde, mitte sõpradega kauplustesse.

❗️Palun räägime ka meie eakatega. Keerulised ajad üle elanud eakad ei pruugi samuti tajuda ohtu, mida praegune kriisiolukord võib kaasa tuua. Viige vanematele-vanavanematele ja naabrimemmele toit koju, selgitage neile, et pole mõistlik käia iga päev poes. Infot eakatele saab siit: https://www.kuusalu.ee/…/c54ca643-071f-41fa-bef6-4ae8df67a7…

Loe igapäevaselt uuenevat kriisiinfot siit: https://www.kuusalu.ee/kriisiinfo