Uudised ja teated

« Tagasi

Kuusalu valla kriisiinfo 7. aprilli seisuga

❗️Kuusalu vallas on tänase seisuga 6 koroonajuhtu, Loksa linnas 3. Need on diagnoositud juhtumid, tegelik nakatanute arv on tõenäoliselt palju suurem.
❗️Neljapäeval on kolmas kord, kui jagame meie koolide õpilastele koolilõuna toidupakke. Üks pakk on mõeldud ühele lapsele kaheks nädalaks ehk uut pakki saab tellida iga kahe nädala tagant, selleks tuleb igal korral täita avaldus uuesti. Iga nädala tellimus läheb lukku esmaspäeval kell 8. Lisainfo ja avalduse esitamise vorm: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRJweNfTVKAAmRoDGglK1mwhsx6Of8JG_3IK63ysm0sog3UA/viewform?usp=sf_link
❗️Vallavalitsus pakub toidu ja ravimite koju tellimise võimalust. Teenus on mõeldud eakatele, erivajaduste ja haigusnähtudega isikutele ning leibkondadele, kes on karantiinis või pole kedagi, kes aitab vajaliku koju tuua. Tellimus palun esitada 5196 8482 Alvi Karp või 5191 4206 Aigi Reinomägi; alvi.karp@kuusalu.ee või aigi.reinomagi@kuusalu.ee. Vallavalitsuse töötaja toob toiduained ja ravimid teile kontaktivabalt ukse või aia taha. Vallavalitsus esitab järgneval kuul arve eelneva kuu toiduainete ja ravimite eest (aprilli ostude eest tuleb arve mais). Kui pole võimalik tasuda ülekandega, siis pärast eriolukorra lõppemist võtame ühendust ja lepime kokku sularahas tasumise võimaluse. Loksa piirkonnas toimub toidu ostmine neljapäeviti, palun tellimused esitada hiljemalt kolmapäevaks. Kuusalu piirkonnas toimub toidu ostmine kolmapäeviti ja reedeti, palun tellimused esitada vastavalt teisipäevaks ja neljapäevaks. Toidukaupu ostame Kuusalu ja Loksa Coopist.
❗️On tulnud teateid, et kui pakendikonteiner on täis, jäetakse prügi ikkagi konteineri kõrvale – palun ärme tee seda! Kahjuks pole teenusepakkujatel praegu võimalik veograafikuid tihendada. Paneme konteinerisse ainult neid liiki jäätmeid, mis sinna kuuluvad ning kui konteiner on täis, otsime mõne teise konteineri ega jäta prügi konteineri kõrvale maha. Pakendikonteinerite asukohad Kuusalu vallas: https://www.kuusalu.ee/pakendikonteinerite-asukohad
❗️Igavusest või pikast karantiiniajast on mõnevõrra suurenenud avalikus ruumis lõhkumise trend. Eriti nukras olukorras on Kiiu vana saunahoone endise Teeroosi taga. Sinna on sisse murtud ning lõhutud kivikatust. Kes on näinud või näeb lõhkumist, andke teada valla majandusspetsialistile 5330 7301 või politseile. Sama üleskutse kehtib ka igale poole mujale – kui näete vandaalitsemist või lõhkumist, andke teada!
❗️Toetame kohalikku! Koostasime nimekirja neist Kuusalu valla ettevõtjatest, kes pakuvad toidu kojutoomist või kontaktivaba kättesaamist. Täiendused on teretulnud! https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2040498152761093&id=161786783965582&__tn__=-R Loe ka 8. aprilli Sõnumitoojast! Meie toidupoed kaupade kojutoomist ei paku ega ka plaani seda tegema hakata. Küll aga on toidupoed avatud ning jälgivad turvameetmeid.
❗️Kuusalu valla kokkuvõtlik kriisiinfo: https://www.kuusalu.ee/kriisiinfo