Uudised ja teated

« Tagasi

Tasub teada: valla lumelükkajate kontaktid

Vallale kuuluvatel teedel tehakse lumetõrjet, kui lumekihi paksus on 10 sentimeetrit või rohkem. Aastateks 2016-2019 on vallavalitsus vallateedel lumetõrjeks sõlminud hanke tulemusel lepingud alljärgnevate lumelükkajatega:

  • Sääse Talu OÜ (Heli Jürisson, 552 7688) - Kosu, Aru, Kursi, Rehatse ja Ilmastalu ning Kolga aleviku kõnniteed, tänavad, teed ja platsid, Uuri, Muuksi, Pudisoo, Tsitre, Soorinna, Hirvli, Sigula; Mustametsa, Vahastu, Kahala, Liiapeksi
  • Veleston OÜ (Meelis Kuuse 503 6013) - Kolga-Aabla, Kiiu-Aabla, Pedaspea, Leesi, Tammistu, Juminda, Tapurla ja Virve
  • Accipiter OÜ (Rando Nooska 503 8915) - Nõmmeveski, Joaveski küla ning Valgejõe küla Valgejõest idapoolne osa
  • Kaurel Grupp OÜ (Kaido Padar 529 0682) - Kasispea, Turbuneeme, Viinistu, Pärispea ja Suurpea
  • Kuusalu Veod OÜ (Alar Vilbaste 5667 2343) - Kuusalu aleviku ja Kuusalu küla teed, tänavad, kõnniteed ja platsid ning Kiiu aleviku Narva maanteest põhjapoolne osa, Mäepea, Põhja, Allika, Kupu, Sõitme, Andineeme ja Salmistu ning Kiiu aleviku Narva maanteest lõunapoolne osa, Valkla, Haavakannu ja Kaberla küla ning Saunja, Külmaallika, Kodasoo ja Rummu
  • Kaleva Puidutööstus OÜ (Kaido Eepold 529 3947) - Kalme, Kõnnu, Kemba ja Suru ning Vihasoo, Tammispea ja Loksa
  • FIE Henn Veerla (Henn Veerla 5668 5715) - Murksi, Parksi, Vanaküla ning Valgejõe küla Valgejõest läänepoolne osa
  • FIE Olavi Virula (Olavi Virula 515 5153) - Kolgaküla, Hara ja Kotka
Riigiteedel vastutab talvise teehoolde eest OÜ Üle, kontakt riigiteede infotelefon 1510. Tuleb arvestada, et riigiteedel kehtivad tee seisundinõuded, vaata täpsemalt SIIT (link määrusele Riigi Teatajas). Millised teed on vallateed ning millised kuuluvad riigile, näeb Maanteeameti kaardirakendusest.
Piirkondlikud talihooldajad lükkavad lahti ka erateed hooneteni, kus elavad rahvastikuregistrijärgsed Kuusalu valla kodanikud. Kui lund on sadanud palju, on teedele kukkunud puuoksad või puud kaardunud lume raskuse all tee kohal madalale. Traktoritel on katki läinud peeglid ja vilkurid. Palume erateede omanikel oma teed üle vaadata, koristada teelt suuremad oksad ning ohtlikumad puud vajadusel maha võtta, siis on tagatud turvaline lumelükkamine ning ligi pääsevad ka muud teenindavad sõidukid.

Lumelükkamisega seotud küsimustega võib julgelt pöörduda ka valla majandusspetsialisti Madis Praksi poole (5330 7301, madis.praks@kuusalu.ee).