Kuusalu valla sümboolika
Valla sümbolina kasutatakse Kuusalu kiriku sümboolikas kasutatavat tuleresti, millel põletati Püha Laurentsius e Laurits. Valla vapil ongi punane lauritsarest.
Kuusalu ja Loksa valla ühinemisel 2005. aastal tekkis endise Kuusalu kihelkonna piire hõlmav omavalitsus. Ajalooliselt oli Kuusalu kihelkonna keskuseks Kuusalu koos seal paikneva Laurentsiuse nimelise kirikuga. Kuusalus asub ka lauritsa kivi, millele on raiutud rest ja tuletangid. Selle sama kivi juures olevat põletatud püha Laurentsius, Kuusalu kiriku ehitaja.
Ajaloost on teada, et Rooma piiskopi laekahoidja Laurentsius, kellele usaldati kiriku vara, otsustas selle pärast kolmepäevast mõtlemisaega jagada vaestele. Keisri küsimusele, kus on vara, vastas Laurentsius, et inimesed ongi see vara. Sellega tuletab tuleriidal põletatud pühak meelde - elus ei ole oluline niivõrd kuld, kuivõrd inimeste sisemine suurus.
Laurentsiuse nimega on seotud ka teisi legende.
Valla üheks ametlikuks tähtpäevaks on lauritsapäev - 10.august. Sellel päeval on rahvapärimuse järgi igasugune tuletegemine rangelt keelatud nagu ka igasugused suuremad tööd: rohu niitmine, külvamine, puude raiumine, kapsaaias käimine, õunte ja puuviljade toomine.
Valla lipuks on diagonaalselt poolitatud sini-valge lipp, mille keskel valla vapp.
Sinine värv lipul sümboliseerib valla pikka merepiiri ning isamaalisust. Valge värv tähistab kihekonna vaimuvalgust ja ärksust, mida on edasi kantud mitmeid inimpõlvi.