KUUSALU VALLA SÜMBOOLIKA

Valla sümbolina kasutatakse Kuusalu kiriku sümboolikas kasutatavat tuleresti, millel põletati Püha Laurentsius e Laurits. Valla vapil ongi punane lauritsarest.

Kuusalu ja Loksa valla ühinemisel 2005. aastal tekkis endise Kuusalu kihelkonna piire hõlmav omavalitsus. Ajalooliselt oli Kuusalu kihelkonna keskuseks Kuusalu koos seal paikneva Laurentsiuse nimelise kirikuga. Kuusalus asub ka lauritsa kivi, millele on raiutud rest ja tuletangid. Selle sama kivi juures olevat põletatud püha Laurentsius, Kuusalu kiriku ehitaja.

Ajaloost on teada, et Rooma piiskopi laekahoidja Laurentsius, kellele usaldati kiriku vara, otsustas selle pärast kolmepäevast mõtlemisaega jagada vaestele. Keisri küsimusele, kus on vara, vastas Laurentsius, et inimesed ongi see vara. Sellega tuletab tuleriidal põletatud pühak meelde - elus ei ole oluline niivõrd kuld, kuivõrd inimeste sisemine suurus.

Laurentsiuse nimega on seotud ka teisi legende.

Valla üheks ametlikuks tähtpäevaks on lauritsapäev - 10. august. Sellel päeval on rahvapärimuse järgi igasugune tuletegemine rangelt keelatud nagu ka igasugused suuremad tööd: rohu niitmine, külvamine, puude raiumine, kapsaaias käimine, õunte ja puuviljade toomine.

Valla lipuks on diagonaalselt poolitatud sini-valge lipp, mille keskel valla vapp.

Sinine värv lipul sümboliseerib valla pikka merepiiri ning isamaalisust. Valge värv tähistab kihekonna vaimuvalgust ja ärksust, mida on edasi kantud mitmeid inimpõlvi.

Kuusalu vallavolikogu kinnitas 21. juunil toimunud istungil valla põhimääruse muudatused, millega kehtestati ühinenud vallale ka sümboolika.

Valla vapil on hõbedasel kilbil punane lauritsarest.

Valla_vapp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuusalu valla vapi värvikoodid on leitavad Kuusalu valla põhimääruse lisast nr 1.

Vapikujutise kasutamiseks saab selle alla laadida SIIT.

 

Valla lipp on diagonaalselt poolitatud sini-valge lipp, mille keskel hõbedasel kilbil lauritsarest.

Valla_lipp

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuusalu valla lipu värvikoodid on leitavad Kuusalu valla põhimääruses lisast nr 2.

Lipukujutise kasutamiseks saab selle alla laadida SIIT.

 

Kuusalu valla logo

Logofaili saab alla laadida SIIT.

 

 

Rahvariideseeliku triibumuster PDF