Uudised ja teated

Vanemlusprogramm "Imelised aastad" Kuusalu vallas

Kallid 2-8-aastaste laste vanemad!
Kuusalu vallavalitsus planeerib järgmiseks aastaks tegevusi ning soovime teada, kas on huvi Tervise Arengu Instituudi vanemlusprogrammi „Imelised aastad" vastu.
Laste kasvatamisel võib tekkida olukordi, millega on keeruline hakkama saada. "Imelised aastad" on 4-kuuline programm vanematele, kes vajavad tuge ja soovivad õppida, kuidas laste kasvatamisega paremini toime tulla.
Koolitusprogrammi eesmärk on aidata vanematel ennetada laste käitumis- ja arenguprobleeme ning omandada vajalikke vanemlikke oskusi.
Programm sobib 2–8-aastaste laste vanematele, kes soovivad saada vastuseid lapse kasvatamisel tekkinud küsimustele ja õppida, kuidas paremini toime tulla; kelle lastel on esmased käitumisprobleemid, nt kohatine agressiivne käitumine, hüperaktiivsuse ilmingud, hajutatud tähelepanuvõime, valetamine, sõnakuulmatus jne.
Ühest perest oodatakse koolitusel osalema kuni kahte täiskasvanut. Oodatud on nii lapsevanemad kui vanavanemad ja teised last kasvatavad täiskasvanud. Koolitus toimub väikeses grupis (kuni 16 osalejat) kord nädalas kell 17-20. Kohapeale organiseeritakse vajadusel lastehoid ja pakutakse kerget einet.
Programmist: https://www.youtube.com/watch?v=7yb8kUvbMv4
Kes on koolitusest huvitatud, andke palun märku hiljemalt 14. oktoobriks.

Kontaktisikud vallavalitsuses:
Hoolekandespetsialist Kristiina-Raivi Vilepaju (kristiina-raivi.vilepaju@kuusalu.ee; 615 0504; või 5305 2804)
Lastekaitsespetsialist Helle Soots (helle.soots@kuusalu.ee; 606 6380; 503 0833).