Uudised ja teated

Kiiu torn avab jaanipäevaks taas uksed

Kuusalu vallavalitsus korraldas enampakkumise Kiiu torni rendilevõtuks. Kõrgeima pakkumise, 230 eurot kuus tegi OÜ Haljason, kellega nüüdseks on sõlmitud leping.

Vastavalt lepingule peab ettevõte tänavu alustama tegevust Kiiu tornis hiljemalt 23. juunil järgnevatel aastatel peavad ruumid olema avalikkusele avatud viis päeva nädalas turismihooajal 15. aprillist kuni 1. oktoobrini.

Ruume saab kasutada kaubanduse, toitlustuse, käsitöötoodete valmistamise ja rühmategevuste pinnana, sealhulgas tuleb pakkuda eesti traditsioone iseloomustavaid suveniire ja infot Kiiu mõisa/torni ning Kuusalu valla kohta.

OÜ Haljason kirjeldas oma plaane Kiiu tornis nii:

Hooldada ja korrastada olemasolev inventar. Paigaldada torni keraamikaahi. Keraamika õpitoad peredele ja lastele. Korraldada torni ajaloo teemalisi üritusi, sünnipäevi jms. Kohalikele ja turistidele võimalus osta kohapeal tehtud suveniire Kuusalu valla ja Kiiu torni teemal, samuti värskeid saiakesi ja kohvi ning Kuusalu valla väiketootjate toodangut. Kõik soovijad saavad torni tutvustava ringkäigu eesti või inglise keeles. Eesmärk on, et Kiiu torni koonduks turismiinfo  Kuusalu vallast.

Haljason OÜ haldas 2019. aasta hooajal Salmistu randa (kohvik, korrashoid, parkimine, slipi kasutus ja veeohutus).