Uudised ja teated

« Tagasi

Kuusalu valla kriisiinfo 27. aprilli seisuga

  • On rõõm tõdeda, et tunneli lõpus paistab valgus ehk poolteist kuud piiranguid, enese ning üksteise hoidmist on aidanud hoida olukorda kontrolli all. On mõistetav, et oleme väsinud ja tüdinenud ning tahame tavaellu tagasi, kuid peame veel veidi vastu – liigume väljas ja naudime kevadet, kuid järgime 2+2 reeglit! Täpselt samasugust elu, nagu oli enne kriisi, me tõenäoliselt veel lähikuudel tagasi ei saa, kuid peagi saame hakata rääkima piirangute leevendamisest.
  • Kuusalu vallas viimase kahe nädala jooksul nakatunuid juurde tulnud ei ole (tipphetkel oli 7). 4 paranenud, 3 on veel haiged. Positiivse diagnoosi saanud isikutele tehakse kordusteste ning enne kodust välja ei lubata, kui test on negatiivne.
  • Kuusalu vallavanem allkirjastas täna uue käskkirja (vaata https://bit.ly/2xgngoc), millega pikendatakse 13. märtsi käskkirja nr 2-5/8 „COVID-19 leviku tõkestamise meetmed Kuusalu vallas" kuni 17. maini ning tehakse paar muudatust: alates 27. aprillist on lubatud 2+2 reeglit järgides kasutada Kuusalu valla hallatavat Kuusalu tenniseväljakut Rihumäel – kasutamiseks võtta ühendust Kuusalu Tenniseklubiga. Samuti on alates 27. aprillist lubatud raamatukogudes kontaktivaba laenutus. Raamatukogud olid vastavalt 13. märtsi käskkirjale suletud, kuid raamatukogu töötajad leidsid siiski võimalusi kontaktivabaks laenutuseks, mis on toiminud hästi ja turvaliselt.
  • Koolilastele pakume jätkuvalt koolilõuna toidupakke – sel neljapäeval tuleb toidujagamise kuues kord. Paki saavad need, kes esitasid tellimuse hiljemalt esmaspäeval, 27. aprillil kell 8. Kuusalu vallas on toidupakid mõeldud kõikidele koolilastele, kelle vanem selleks avalduse kaudu soovi avaldab. Elektrooniline avaldus on saadetud e-kooli kaudu ja leitav ka valla kodulehelt. Üks pakk on ühe lapse kohta kaheks nädalaks. Iga nädala tellimus läheb lukku esmaspäeval kell 8, tellijatega võetakse ühendust, pakke jagame neljapäeviti. Lisainfo tel 5757 0906.
  • Meeldetuletus lapsevanematele – laupäeval, 2. mail on Kuusalu valla koolides digiõppepäev. Laupäevane koolipäev tuleneb sellest, et kooliaasta lõpetatakse 5. juunil ehk kaks päeva varem, kui on haridusministeerium määranud. Esimene päev tehti ette pühapäeval, 1. septembril. Täpsem info koolidest.
  • Teade lasteaialaste vanematele – Kuusalu vallavalitsus komplekteerib lasteaia juulikuist valverühma. Soovi avaldamiseks tuleb täita leping, mille saab valla kodulehelt digitaalselt või lasteaedadest ja vallamajast paberil. Täidetud leping tuleb saata vallavalitsusele hiljemalt 14. juunil. Täpsem info: https://bit.ly/3eYjKzC
  • Täpsem kriisiinfo Kuusalu valla kohta aadressil https://www.kuusalu.ee/kriisiinfo