Kuulutame välja Kuusalu vallas 2020. aastal kõige silmapaistvamate tegijate kandidaatide esitamise. Kandidaate võivad esitada kõik soovijad, selleks tuleb täita e-vorm, mis on iga kategooria kohta eraldi. Kandidaatide esitamise tähtaeg on pühapäev, 6. detsember.

 

E-vorm avaneb, kui vajutada kategooria nimetusele:

Aasta kultuuripreemia (320 eurot)

Aasta kultuuritegu

Aasta juhendaja

Aasta kultuuritoetaja

Aasta spordipreemia (320 eurot)

Aasta naissportlane

Aasta meessportlane

Aasta noorsportlane

Aasta treener

Aasta tegu

Aasta vabatahtlik või vabaühendus

Aasta toetaja

Aasta turismiedendaja

Märka ja tunnusta
 

Preemiad antakse üle ka kategooriates aasta noor ja aasta hariduspreemia, kandidaatide esitamine nendes kategooriates on lõppenud.

Oma preemia annavad üle ka Lahemaa Pärimuskoda (Pärimuspulk) ja Kuusalu Ettevõtjate Liit (aasta parim turismiettevõte).

 Kuusalu Ettevõtjate Liidu preemiale kandidaatide esitamine:
Kuusalu Ettevõtjate Liit (KuEL) kuulutab teistkordselt välja konkursi „KuEL tunnustab". Eelmisel aastal keskendusime elulaadiettevõtetele ja tiitli pälvis LahemaaLammas. Seekord tunnustame valla parimat turismiettevõtet. See on seotud eelkõige sooviga teadvustada kohalikele turismivaldkonna olulisust meie piirkonnas, kajastada valla võimalusi Eesti turismikohana ning tutvustada siinseid mitmekülgseid puhkamisvõimalusi.
Kandidaate võivad esitada kõik inimesed ja ettevõtted, pidades silmas, et esitatud kandidaadid peavad samuti oma nõusoleku andma. Samuti võib turismiettevõte ise oma kandidatuuri üles seada. Info parima turismiettevõtte kandidaadi kohta palume saata aadressil info@kuel.ee hiljemalt 6. detsembril 2020.
Kandidaadi esitamisel peab olema kirjas järgnev teave:
1) esitaja andmed (kontaktisik, telefon, kontaktaadress);
2) esitatava kandidaadi andmed (organisatsiooni nimi, kontaktisik, telefon, kontaktaadress);
3) selgitus-põhjendus, miks just see kandidaat või need kandidaadid esitatakse (mis ajast tegutsenud, millised on peamised tegevused jne).
Kandidaadi kohta võib esitada lisamaterjale (fotod, artiklid jms), mis toetavad ja on seotud ettevõtte tegevusega.
Valla parima turismiettevõtte valivad KuEL-i liikmed ja „KuEL tunnustab" tiitel kuulutatakse välja valla tänupeol jaanuaris 2021.

Möödunud aastate preemiasaajad:

Kuusalu valla kultuuripreemia
2006 Elna Linkvist
2007 Terje Varul
2008 Saima Kallionsivu
2009 Kolga-Kuusalu kammerkoor
2011 Menda Kirsmaa
2012 Kuusalu keskkooli ja kunstide kooli ühislavastus "Odüsseus"
2013 Elna Linkvist
2014 Rein Raamat
2015 Taavi Esko
2016 Rein Kippar
2017 Veljo Tormise kultuuriselts
2018 Saima Kallionsivu
2019 Ulvi Rand

Kuusalu valla aasta kollektiiv
2007 Kuusalu näitering
2008 Kolga segarahvatantsurühm
2009 Kuusalu näitering Latern
2010 Kuusalu pasunakoor

Kuusalu valla aasta juhendaja
2007 Saima Kallionsivu
2008 Karin Soosalu
2009 Ott Kask
2013 Terje Varul
2014 Karin Soosalu
2015 Sander Piibemann
2016 Tiiu Aasa
2016 Tõnu Tamm
2017 noorte laulu- ja tantsupeo juhendajad
2019 Karin Soosalu

Kuusalu valla aasta kultuuri edendaja
2011 Karin Soosalu - tantsuõpetaja ja valla aukodaniku Tõnu Lindveti mälestuskontserdi korraldamine


Kuusalu valla aasta kultuuritegu
2007 Anu Karjatse - Kolga muuseumi kujundamine
2008 Andres Napp - Vihasoo lavastus "Sündinud 1918. aastal"
2009 Pärispea küla 750. aastapäeva tähistamine
2010 Triin Jõeleht - Kuusalu kihelkonna regilauluplaat
2011 Laurentsiuse Selts - film "Naine ei lähe tanuta tänavale ega põlleta põllule"
2012 Kuusalu keskkooli ja kunstide kooli ühislavastus "Odüsseus"
2013 Kuusalu algklassilaste muusikal "Pöial-Liisi"
2014 Lavastus "Lauritsa lubadus"
2015 Kuusalu ja Jõelähtme valla laulu- ja tantsupidu "Regilaul ja karuäke"
2016 Maie Orava tantsupidu
2017 Vabariiklik teatrifestival "Kolga konn"
2018 Bushcraft festival
2019 2019 Veljo Tormise Kultuuriseltsi korraldatud teekond peotulele

Kuusalu valla aasta kultuuri toetaja
2007 OÜ Kiiu Soon
2008 Kunnar Vahtras ja Kolgaküla Selts
2009 Ära Karda pubi Kolgas
2010 Kõrveaia talu peremehed ja taastajad Andres Nurja ja Urmas Valgma
2013 AS Raju
2014 Andres Heinver
2015 Jaan Manitski
2016 SR Veod
2017 Ulve ja Kalmer Märtson
2019 OÜ Sõnumitooja

Aasta toetaja
2013 Nordic Houses KT
2015 OÜ Kiiu Soon
2016 Nordic Houses KT
2017 Heleri Paiste
2018 Peeter Kivimäe

Kuusalu valla aasta korraldaja
2007 Kolgaküla küünikontsertide korraldusmeeskond
2008 Aive Mõttus - etendus "Võitlus vaba riigi eest" ja loengusari "Eesti Vabariigi noorusaastad"
2009 Saima Kallionsivu
2010 Kaisa Linno

Kuusalu valla hariduspreemia
2014 Jaana Laanpere
2015 Kaire Altosaar
2016 Mari Sarv
2017 Terje Varul
2018 Ene Uibo
2019 Maria Trei

Kuusalu valla aasta uustulnuk
2007 Artur Talvik - Tapurla küla kodukino rajamine
2008 Melika Kindel - raamatu "Kolgaküla" koostamine
2009 MTÜ Kiiu Arendus

Kuusalu valla aasta tegu
2013 Tapurla sadamakai renoveerimine
2014 Lavastus "Lauritsa lubadus"
2017 Eduard Ahrensi mälestusmärk
2018 Nordic Houses discgolfipargi arendamine
2019 MTÜ Kolga Sport ja kooli hoolekogu tegevus staadioni renoveerimisel
 

Kuusalu valla spordipreemia
2006 Urmas Kotkas
2007 Margit Jäetma, Elle Ardel, Ingrit ja Margus Keerma
2008 Margit Jäetma
2010 Aarne Idavain
2011 Ago Katvel
2012 Tanel Paabo
2013 Kaido Laas
2014 Tanel Paabo
2015 Helges Mändmets
2016 Urmas Kotkas
2017 Aarne Idavain
2018 Kaido Laas
2019 Kuusalu keskkooli kehalise kasvatuse õpetajad

Kuusalu valla aasta sporditegu
2010 külade kümnevõistlus
2017 Ülle Aaslav-Kaasik

Kuusalu valla aasta sportlik algatus
2010 Kuusalu saalihokinaiskond Eluterve Naine

Kuusalu valla aasta meessportlane
2006 Krister Altosaar
2007 Sergo Treufeld
2008 Lembit Talpsepp
2009 Mart Muru
2010 Taavi Tšernjavski
2011 Taavi Tšernjavski
2012 Taavi Tšernjavski
2013 Taavi Tšernjavski
2014 Taavi Tšernjavski
2016 Egert Jõesaar
2017 Egert Jõesaar

Kuusalu valla aasta naissportlane
2006 Kaili Suvinõmm
2007 Liisi Kirsipuu
2008 Kerti-Anniki Tiis
2009 Kerti-Anniki Tiis
2010 Karol Rahuoja
2011 Karol Rahuoja
2012 Karol Rahuoja
2013 Karol Rahuoja
2014 Kelly Rosen
2015 Kadri Ustav
2016 Brenda Tilk
2017 Kadri Ustav
2018 Lisete Tammik
2019 Sanna Aaslav-Kaasik

Kuusalu valla aasta noorsportlane
2006 Maris Nuhkat ja Timmo Lilium
2007 Kerti-Anniki Tiis ja Rando Kapralov
2008 Karol Rahuoja ja Mart Muru
2009 Katre Taal ja Taavi Tšernjavski
2010 Tanel Paabo
2011 Kelly Rosen ja Tanel Paabo
2013 Kadri Ustav ja Tanel Paabo
2014 Kätlin Pillart ja Marite Ennuste
2015 Aidi Gerde Tuisk ja Stefan Lootus
2016 Sanna Aaslav-Kaasik
2016 Sten Vahtras
2017 Aidi Gerde Tuisk
2018 Aidi Gerde Tuisk ja Stefan Lootus
2019 Aidi Gerde Tuisk ja Matheas Trilljärv

Kuusalu valla parim invasportlane
2006 Ain Villau
2009 Ain Villau
2010 Aivo Jõesaar
2011 Egert Jõesaar
2015 Brenda Tilk

Kuusalu valla parim veteransportlane
2013 Lembit Talpsepp

Kuusalu valla parim võistkond
2006 Kolga mälumänguvõistkond
2007 Regina Piikmann ja Daisi Part koroonaklubist Purekkari
2008 Kuusalu Spordiklubi teatejooksjad: Kerti-Anniki Tiis, Jane Lauter, Anete Paulus
2009 Kuusalu Spordiklubi teatejooksjad: Kerti-Anniki Tiis, Jane Lauter, Karol Rahuoja

Kuusalu valla aasta treener
2007 Margit Jäetma
2009 Aarne Idavain
2010 Priit Seli
2011 Aarne Idavain
2012 Elle Ardel
2016 Margus Keerma
2018 Marianne Seiman
2019 Sander Piibemann

Kuusalu valla aasta edukas sporditulemus
2016 Jakob Mattias Oja

Kuusalu valla aasta spordi toetaja
2007 OÜ Lafarge Roofing
2008 Peeter Kain

Kuusalu valla aasta vabatahtlik
2010 Jüri Kaljurand
2011 Helena Aug
2012 Triin Lõhmus
2013 Linda Metsaorg
2014 Jüri Kaljurand
2015 Agnes Valgiste, Jaanus Kalju
2016 Erki Vaikre
2017 Triin ja Mangus Põllmaa
2019 Maila Tamm

Kuusalu valla aasta noor
2018 Mattias Idavain
2019 Klaara Saar

Kuusalu valla aasta vabaühendus
2015 MTÜ Juminda Poolsaare Selts
2016 Eru Lahe Rannarahva Selts
2017 MTÜ Kolga Arendus
2019 MTÜ Kolga Arendus

Kuusalu valla aasta vabaühenduste ühendaja
2012 Kaisa Linno

Aasta külaelu edendaja
2011 Leili Valk
2012 Anu Kirsman

Aasta pärimuskultuuri talletajad
2012 Aita Karjatse ja Laine Kadajas

Parim abipolitseinik
2017 Priit Kirsiste

Tulehoidja aunimetus (algatanud volikogu esimees Margus Soom)
2019 Kuusalu meeskoor
2019 Kuusalu kaitseliitlased koos noorteorganisatsioonidega

Lahemaa Pärimuskoja preemia Pärimuspulk
2018 Sven-Olav Paavel
2019 Janno Laende

Kuusalu Ettevõtjate Liidu preemia
2019 LahemaaLammas